apka
Slovenská pošta

Nasaline Systém na výplach nosa nosový aplikátor (striekačka) + 10 balení Nasaline soli na prípravu fyziologického roztoku + 240 ml odmerka

Zľava
Nasaline Systém na výplach nosa
Nasaline Systém na výplach nosa
Nasaline Systém na výplach nosa
Zľava
Akcia ešte platí ...
Zľava
Akcia ešte platí ...
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
12,99 €
Čo je Nasaline®? Nasaline® je jedinečný systém, vyvinutý tímom švédskych ORL špecialistov,...
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
Nasaline Systém na výplach nosa

Čo je Nasaline®?

Nasaline® je jedinečný systém, vyvinutý tímom švédskych ORL špecialistov, patentovaný vo viac ako 20 krajinách sveta (vrátane Švédska, EÚ a USA). Slúži na jednoduchý, efektívny a jemný výplach nosa a nosových dutín soľným roztokom bez použitia liekov.

Ako funguje Nasaline®?

Nasaline® je zložený zo 60 ml injekčnej striekačky a patentovanej silikónovej špičky. Tá je navrhnutá tak, aby sa pohodlne prispôsobila väčšine nosov dospelých ľudí a zabezpečila úplné uzavretie nosovej dierky. Kanálik v tvare presýpacích hodín vnútri tejto špičky vytvára po aplikácii soľného roztoku do nosa jemný vírivý prúd, ktorý jemne odplavuje prach, peľ a ďalšie dráždivé látky a upokojuje suché nosové priechody. Nasaline® pomáha uvoľniť zablokované nosové dutiny, rýchlo zmierňuje tlak a bolesť, a tak poskytuje okamžitú úľavu. Silikónová špička neobsahuje latex, aby bola bezpečná pri priamom kontakte s pokožkou.

Čím je Nasaline® výnimočný? 

Nasaline® vám umožňuje pri používaní ovládať prietok a tlak na dosiahnutie optimálnej bezpečnosti, pohodlia a účinnosti. Výsledkom je upokojenie a zmiernenie ťažkostí. Je navrhnutý tak, aby chránil pred spätným tokom, čo je kľúčové na zabránenie možnosti vzniku opätovnej infekcie v prípade, že sa vyplachovanie spomalí alebo sa zastaví.

Na čo slúži Nasaline®?

 • Účinne vyplavuje z nosových dutín alergény, baktérie, vírusy, nežiaduce hlieny a prischnuté sekréty.
 • Čistí a upokojuje nosové priechody, zmierňuje podráždenie nosa, zvlhčuje nosovú sliznicu – napr. po dlhšom pobyte v suchom, prašnom alebo zadymenom prostredí.
 • Zmierňuje príznaky spojené s prechladnutím, chrípkou, alergiou alebo infekciami dutín.

Kedy používať Nasaline®?

Nasaline® je vhodný na čistenie a uvoľnenie nosových priechodov v nasledujúcich prípadoch:

 • alergia, suchosť nosa, senná nádcha, 
 • upchatý nos a tlak v dutinách,
 • nosové príznaky pri prechladnutí a chrípke,
 • podráždenie nosa (zapríčinené napr. prachom, dymom, výparmi, alergénmi, ako sú srsť, tráva či peľ), 
 • stekanie hlienov do nosohltanu a upchatie nosa.

Je vhodný na zvlhčovanie a každodennú hygienu nosa, na použitie po operácii prínosových dutín a pri príznakoch postihujúcich prínosové dutiny u pacientov s cystickou fibrózou. Je ideálny na vypláchnutie nosa pred aplikáciou liekov podávaných do nosa.

Kto môže používať Nasaline®?

 • Nasaline® je určený pre dospelých a deti od 2 rokov, pokiaľ lekár neodporučí inak. 
 • Deti môžu používať Nasaline® len na základe lekárskeho odporúčania a pod prísnym dohľadom rodiča. Pre deti od 2 do 12 rokov je vhodnejší systém na výplach nosa Nasaline® Junior
 • Nasaline® sa môže používať aj počas tehotenstva a dojčenia.

Na čo si dať pozor? 

 • Ak máte v súčasnosti infekciu ucha alebo ak sú vaše nosové priechody úplne zablokované, poraďte sa o používaní Nasaline® s lekárom.

Dôležité fakty o soľnom roztoku

 • Na prípravu soľného roztoku používajte destilovanú, mikrofiltrovanú (cez 0,2 mikrometra), komerčne balenú alebo predtým prevarenú a ochladenú vodu, ktorá je vlažná alebo má telesnú teplotu.
 • Na prípravu roztoku sa odporúča používať soľ Nasaline®, aby sa zabránilo možnej alergickej reakcii, ktorá by sa mohla vyvinúť z jódu (z jodidovanej soli zakúpenej v obchode) alebo z rias (ktoré sa niekedy vyskytujú v morských soliach).
 • Soľ Nasaline® má stupeň čistoty 99 % alebo vyšší a neobsahuje pridané aditíva ani konzervanty.

 • 1 balenie (2,5 g) soli Nasaline® sa vysype do 240 ml vody – vznikne fyziologický roztok, ktorý má rovnaký obsah soli ako ľudské telo (0,9 %).
 • Ak pri výplachu pociťujete v nose mierny bodavý pocit, môže to signalizovať, že ste použili na výrobu roztoku príliš málo alebo, naopak, príliš veľa soli. 

Ako sa Nasaline® používa?

Odporúčané dávkovanie

 • Pri jednom výplachu použite 2 plné striekačky 2x do každej nosovej dierky.
 • Výplachy vykonávajte 1x alebo 2x denne alebo podľa odporúčania lekára.

Návod na používanie 

 • Vysypte 1 balenie soli Nasaline® (2,5 g) do nádobky na miešanie.
 • Naplňte nádobku na miešanie po hranicu 240 ml destilovanou, mikrofiltrovanou (cez 0,2 mikrometra), komerčne balenou alebo predtým prevarenou a vychladenou vodou, ktorá je vlažná alebo má telesnú teplotu. Soľný roztok poriadne premiešajte a natiahnite do striekačky Nasaline®.

 • Postavte sa (sadnite si) nad umývadlo v kúpeľni alebo Nasaline® použite v sprche.
 • Silikónovú špičku priložte k nosu tak, aby úplne utesnila nosovú dierku. Normálne dýchajte ústami (alebo povedzte áááá...) a pomaly zatláčajte soľný roztok do nosovej dierky. Typický výplach nosovej dierky trvá 3 až 7 sekúnd.

 • Zdržte sa prehĺtania. Keď sa soľný roztok dostane do zadnej časti nosovej dutiny, podnebie sa automaticky reflexne uzavrie. Soľný roztok naplní nosové dutiny a začne vytekať druhou nosovou dierkou.
 • Tento postup vykonajte dvakrát v každej nosovej dierke.
 • Na vyfúknutie zvyšného soľného roztoku v nose použite vreckovku.
 • Časť soľného roztoku môže zostať v nose a vytiecť neskôr. Tomu môžete zabrániť tak, že hneď po výplachu nakloníte hlavu dopredu a budete s ňou otáčať zo strany na stranu.

Čistenie

 • Odstráňte špičku, vytiahnite piest zo striekačky a všetky 3 časti opláchnite teplou vodou.
 • Aplikátor Nasaline® možno čistiť aj jemným prostriedkom na umývanie riadu.
 • Osušte všetky 3 časti.
 • Po vysušení uchovávajte jednotku Nasaline® s piestom vloženým do striekačky.

Obsah balenia: Nosový aplikátor (60 ml striekačka), 10 balení Nasaline® soli na prípravu fyziologického roztoku, 240 ml odmerka

Upozornenie: Zdravotnícka pomôcka. Pred použitím tohto produktu si pozorne prečítajte informácie, návod na používanie a podrobné upozornenia v priloženej brožúre. V záujme vašej bezpečnosti nepoužívajte na rozpúšťanie zmesi vodu z vodovodu alebo kohútika, pokiaľ nebola predtým päť minút alebo dlhšie prevarená (a potom ochladená), pretože prevarenie sterilizuje vodu. Ďalšími možnosťami sú destilovaná, mikrofiltrovaná (cez 0,2 mikrometra) voda, voda filtrovaná reverznou osmózou alebo komerčne balená voda. Odporúča sa používať soľ bez jódu, aby sa vyhlo možnej alergickej reakcii. Neodporúča sa používať morskú soľ, ktorá môže obsahovať riasy alebo peľ. Deti od 2 do 12 rokov nesmú súpravu používať bez dohľadu rodičov. Každú pomôcku smie používať len jeden používateľ. O tento produkt sa nedeľte s inými používateľmi. Po každom použití produktu dodržiavajte protokol o čistení. Pokyny na čistenie nájdete v priloženej brožúre. Túto pomôcku vymeňte do troch mesiacov od prvého použitia. Nos si vyplachujte jemne. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Nebezpečenstvo udusenia: obsahuje malé časti. Uchovajte mimo dosahu detí!

Systém na výplach nosa soľným roztokom. Na čistenie a uvoľnenie nosových priechodov a účinnú liečbu príznakov spojených s alergiami, prechladnutím, chrípkou alebo infekciami dutín. Je určený pre dospelých a deti od 2 rokov, ak lekár neurčí inak. Môže sa používať počas tehotenstva aj dojčenia.

Obsah balenia:
1 nosový aplikátor/striekačka 60 ml 
1 odmerka na prípravu fyziologického roztoku
10 ks namiešaných balení soli na prípravu fyziologického roztoku
1 skladovacie/cestovné puzdro  Viac na adc.sk

Použitie

Pri jednom výplachu sa použijú 2 plné striekačky 2x do každej nosovej dierky. Výplachy sa vykonávajú 1x alebo 2x denne alebo podľa odporúčania lekára.

Postup:

 1. 1 balenie soli sa vysype do nádobky na miešanie.
 2. Nádobka na miešanie sa naplní po hranicu 240 ml destilovanou, mikrofiltrovanou (cez 0,2 μm), komerčne balenou alebo predtým prevarenou a vychladenou vodou, ktorá je vlažná alebo má telesnú teplotu.
 3. Soľný roztok sa poriadne premieša a natiahne do striekačky.
 4. Pacient sa postaví alebo si sadne nad umývadlo v kúpeľni alebo použije systém na výplach v sprche. 
 5. Silikónová špička sa priloží k nosu tak, aby úplne utesnila nosovú dierku. Dýcha sa normálne ústami (alebo sa povie áááá...) a pomaly sa zatláča soľný roztok do nosovej dierky. Typický výplach nosovej dierky trvá 3 až 7 sekúnd. Neprehĺtať. Keď sa soľný roztok dostane do zadnej časti nosovej dutiny, podnebie sa automaticky reflexne uzavrie. Soľný roztok naplní nosové dutiny a začne vytekať druhou nosovou dierkou.
 6. Postup sa vykoná 2x v každej nosovej dierke.
 7. Na vyfúknutie zvyšného soľného roztoku v nose sa použije vreckovka. Časť soľného roztoku môže zostať v nose a vytiecť neskôr, čomu sa môže zabrániť tak, že hneď po výplachu sa nakloní hlava dopredu a otáča sa ňou zo strany na stranu.

Čistenie
Špička sa odstráni, piest sa vytiahne zo striekačky a všetky 3 časti sa opláchnu teplou vodou. Aplikátor možno čistiť aj jemným prostriedkom na umývanie riadu. Všetky 3 časti sa osušia. Po vysušení sa jednotka uchováva s piestom vloženým do striekačky.

Upozornenie: Pred použitím tohto produktu je potrebné si prečítať podrobné upozornenia v priloženej brožúre. Deti od 2 do 12 rokov nesmú súpravu používať bez dohľadu rodičov. Pre deti od 2 do 12 rokov je vhodný systém na výplach nosa určený pre deti. Ak máte v súčasnosti infekciu ucha alebo ak sú vaše nosové priechody úplne zablokované, poraďte sa s lekárom. Nos vyplachovať jemne. Ak pacient pociťuje mierny bodavý pocit v nose, množstvo použitej soli mohlo byť príliš veľké alebo malé. Odporúča sa používať soľ bez jódu, aby sa vyhlo možnej alergickej reakcii. Neodporúča sa používať morská soľ, ktorá môže obsahovať riasy alebo peľ. Nepoužívať na rozpúšťanie zmesi vodu z vodovodu alebo kohútika, pokiaľ nebola predtým aspoň 5 minút prevarená (a potom ochladená), destilovaná, mikrofiltrovaná alebo filtrovaná reverznou osmózou. Každú pomôcku smie používať len 1 používateľ. O tento produkt sa nemá deliť s inými používateľmi. Po každom použití produktu dodržiavať protokol o čistení. Pokyny na čistenie sú v priloženej brožúre. Táto pomôcka sa má vymeniť do 3 mesiacov od prvého použitia. Skladovať na chladnom a suchom mieste. Nebezpečenstvo udusenia: obsahuje malé časti. Uchovávať mimo dosahu detí.

Informácie o výrobku
Zľava
Nasaline Systém na výplach nosa
Nasaline Systém na výplach nosa nosový aplikátor (striekačka) + 10 balení Nasaline soli na prípravu fyziologického roztoku + 240 ml odmerka
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
Odporúčame vám tieto podobné produkty

Vibrocil Alergická nádcha

15 ml nosové kvapky
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
8,39 €

Vibrocil Alergická nádcha

15 ml nosový sprej
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
10,79 €

Quixx Hypertonický nosový sprej

30 ml sprej do nosa
Zľava
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
6,49 €

Quixx Soft Izotonický nosový sprej

30 ml sprej do nosa
Zľava
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
6,49 €
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
6,59 €

Livostin 0,5 mg/ml

10 ml nosový sprej
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
7,29 €

Quixx Baby 0,9% Nosové kvapky

10 ml kvapky do nosa
-10%
Zľava
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
5,19 €
5,79 €