Sladidlá Ženy v období menopauzy
(0)Sladidlá sú vhodnou alternatívou klasického bieleho cukru. Vyhľadávajú ich najmä diabetici alebo osoby podstupujúce redukčné diéty či obmedzujúce príjem cukrov. Je možné nimi sladiť studené aj teplé nápoje, kávu, čaj, ale môžu sa použiť aj na tepelnú úpravu potravín (varenie, pečenie, zaváranie) – záleží od použitého sladidla a od jeho formy (tablety, prášok, tekuté). Pri každom sladidle je uvedená jeho sladivosť, t.j. aké množstvo sladidla zodpovedá akému množstvu cukru, čomu prispôsobte dávkovanie. Pozor, nie všetky sladidlá sú vhodné pre diabetikov a nie všetky sú nízkokalorické. Podľa pôvodu sa sladidlá delia na syntetické (umelé) alebo prírodné. Medzi umelé sladidlá patrí aspartám, sacharín, acesulfam K, sukralóza. Sú mnohonásobne sladšie ako klasický cukor, ale nemajú žiadnu kalorickú hodnotu. Sú známe ako náhradné sladidlá pre diabetikov. Medzi prírodné sladidlá patrí napríklad med, trstinová melasa alebo rôzne sirupy (čakankový, ryžový, javorový, z agáve a pod.). Obsahujú aj veľké množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov a iných zdraviu prospešných látok. Vyhľadávaná je stévia (tzv. glykozidy steviolu z listov rastliny Stevia Rebaudiana Bertoni – Stévia sladká). Je približne 300-krát sladšia ako bežný cukor, má nulový glykemický index, neobsahuje kalórie, odoláva vysokým teplotám, čiže sa môže používať aj na varenie či pečenie. Je vhodná aj pre diabetikov.
Najpredávanejšie produkty
Obráťte sa prosím na našu infolinku , prípadne nám napíšte na eshop@vasalek.sk, kde vám náš tím poradí a skúsi nájsť vhodné riešenie.
Sladidlá sú vhodnou alternatívou klasického bieleho cukru. Vyhľadávajú ich najmä diabetici alebo osoby podstupujúce redukčné diéty či obmedzujúce príjem cukrov. Je možné nimi sladiť studené aj teplé nápoje, kávu, čaj, ale môžu sa použiť aj na tepelnú úpravu potravín (varenie, pečenie, zaváranie) – záleží od použitého sladidla a od jeho formy (tablety, prášok, tekuté). Pri každom sladidle je uvedená jeho sladivosť, t.j. aké množstvo sladidla zodpovedá akému množstvu cukru, čomu prispôsobte dávkovanie. Pozor, nie všetky sladidlá sú vhodné pre diabetikov a nie všetky sú nízkokalorické.
Podľa pôvodu sa sladidlá delia na syntetické (umelé) alebo prírodné.
- Medzi umelé sladidlá patrí aspartám, sacharín, acesulfam K, sukralóza. Sú mnohonásobne sladšie ako klasický cukor, ale nemajú žiadnu kalorickú hodnotu. Sú známe ako náhradné sladidlá pre diabetikov.
- Medzi prírodné sladidlá patrí napríklad med, trstinová melasa alebo rôzne sirupy (čakankový, ryžový, javorový, z agáve a pod.). Obsahujú aj veľké množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov a iných zdraviu prospešných látok.
- Vyhľadávaná je stévia (tzv. glykozidy steviolu z listov rastliny Stevia Rebaudiana Bertoni – Stévia sladká). Je približne 300-krát sladšia ako bežný cukor, má nulový glykemický index, neobsahuje kalórie, odoláva vysokým teplotám, čiže sa môže používať aj na varenie či pečenie. Je vhodná aj pre diabetikov.
Medzi sladidlá taktiež zaraďujeme aj hroznový cukor (glukózu), ktorý je rýchlym zdrojom energie. Kvôli vysokému glykemickému indexu nie je vhodný pre diabetikov. Používa sa na doplnenie energie pri nechutenstve, v stavoch nadmerného fyzického alebo psychického zaťaženia organizmu, u športovcov pri veľkej záťaži, v období rekonvalescencie a pod. Je dostupný v práškovej forme, ktorá sa môže pridať do nápojov alebo v podobe cukríkov či ako tekutý cukor vo vrecúškach (praktické pri športovaní či cestovaní) – výborný na korigovanie náhleho stavu hypoglykémie (nízkej hladiny cukru) u diabetikov.