
Bolesť hrdla a priedušiek
(290)S bolesťou hrdla sa už každý z vás určite stretol. Je jedným z príznakov infekcií dýchacích ciest (prechladnutie, chrípka, Covid-19). Začervenaná a opuchnutá sliznica, škriabanie a pálenie v krku či bolesť pri prehĺtaní sa nedajú prehliadnuť. Na úľavu od týchto ťažkostí sa používajú lokálne účinkujúce prípravky vo forme pastiliek na cmúľanie, sprejov do hrdla a roztokov na kloktanie. Majú dezinfekčné (antiseptické), lokálne znecitlivujúce a protizápalové účinky. Ich výber prispôsobte veku používateľa (napríklad pre malé deti, ktoré nevedia cmúľať pastilky bez rizika udusenia sa, sú vhodné lízanky alebo spreje do hrdla), pre staršie deti a dospelých všetky formy.
Najpredávanejšie produkty
Strepsils Plus Spray
20 ml sprej do hrdlaStrepsils Plus
24 cmúľacích pastiliekSeptolete
30 cmúľacích pastiliekSeptolete Extra Eukalyptus
16 cmúľacích pastiliekSeptolete Extra Sprej
30 ml sprej do hrdlaSeptolete Extra Citrón a bazový kvet
16 cmúľacích pastiliekSeptolete Extra Citrón a med
16 cmúľacích pastiliekStrepsils Med a Citrón
24 cmúľacích pastiliekStrepsils Pomaranč s vitamínom C
24 cmúľacích pastiliekCalcium Chloratum-Teva Kalciový sirup
100 ml perorálny roztokAk preferujete prírodnú liečbu, zvoľte si prípravky s obsahom šalvie, propolisu, čajovníkového oleja alebo islandského lišajníka, ktorý je vhodný aj pri zachrípnutí.
Pri ťažkostiach s prieduškami a kašľom sú vhodné bylinné kvapky a sirupy s obsahom skorocelu, materinej dúšky či brečtanu. Pomôžu aj prsné balzamy na natieranie v oblasti hrudníka, ktoré obsahujú éterické oleje a uľahčujú dýchanie a vykašliavanie. Pri liečbe je nutné dodržiavať pitný režim, napríklad aj prostredníctvom prieduškových čajov.
Ak vás zaujíma, ako si poradiť s bolesťou hrdla a kašľom a aké konkrétne prípravky zvoliť, prečítajte si naše články: