Späť na Rady lekárnika

Dovolenková lekárnička

3 min.
Dovolenková lekárnička

Neviete, čo všetko si do nej zabaliť? Radi vám s tým poradíme!

Hurááá, je tu leto! Čas prázdnin a dovoleniek. Či už plánujete dovolenku na Slovensku alebo v zahraničí, nemali by ste zabudnúť okrem dokladov zbaliť aj svoju lekárničku.

Základom lekárničky by mali byť, samozrejme, lieky, ktoré pravidelne užívate na svoje chronické ochorenia a ťažkosti (alergia, vysoký tlak, lieky na srdce, cukrovku, zápaly močových ciest, antikoncepcia,...). Tie sú však viazané na lekársky predpis, a preto nezabudnite aspoň týždeň pred dovolenkou skontrolovať, či ich máte dostatok, aby ste prípadne stihli kontaktovať svojho lekára. Nezabudnite ani na teplomer, ak máte digitálny, skontrolujte baterky!

Okrem týchto liekov by ste si mali zobrať aj lieky a prípravky na rôzne ťažkosti a úrazy, ktoré vás môžu počas dovolenky potrápiť. A čo všetko to môže byť? Začnime pekne poporiadku. :-)

Najčastejšie dovolenkové zdravotné ťažkosti a naše tipy na ich riešenie:

Tipy na záver:

Pred dovolenkou skontrolujte dátum exspirácie liekov, ktoré už v lekárničke máte.

Lekárničku nikdy nenechávajte v aute. Uchovávajte ju na tmavom a suchom mieste, vždy z dosahu detí.

Lieky, ktoré by ste mohli potrebovať už počas cesty, dajte do príručnej batožiny.

Nezabudnite na opaľovacie krémy pre seba, aj pre svoje detičky.

Prajeme veľa zdravia a hlavne krásnu dovolenku plnú zážitkov!

Pred použitím ktoréhokoľvek lieku, výživového doplnku alebo zdravotníckej pomôcky si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa alebo návod na použitie.


Váhate s očkovaním proti chrípke? Všetky podstatné informácie
Mohlo by vás zaujímať
Váhate s očkovaním proti chrípke? Všetky podstatné informácie
Ako si užiť slnko a nespáliť sa - základné pravidlá opaľovania
Ako si užiť slnko a nespáliť sa - základné pravidlá opaľovania
Primerané množstvo slnečného žiarenia je zdraviu prospešné. To je fakt. Faktom však je aj to, že ak je ho priveľa, naša pokožka trpí a dejú sa v nej nechcené zmeny, a to až na bunkovej úrovni.  Spôsobuje ich ultrafialové (UV) žiarenie, konkrétne UVA a UVB lúče.
5 min.
Čítať viac
Ošetrenie drobných rán a dezinfekcia
Ošetrenie drobných rán a dezinfekcia
Drobné poranenia a úrazy sa nevyhýbajú nikomu z nás. Aj ten najopatrnejší človek si občas oškrie nohu, pri príprave obeda zareže namiesto do mäsa do prsta, príliš snaživé dieťa si pri výrobe prekvapenia pre rodiča zastrihne do ruky alebo dámy potrápia strhnuté pľuzgiere z nevhodne zvolenej obuvi.
4 min.
Čítať viac