15000poloziekskladom

Nicorette Icemint Gum 2 mg 105 liečivých žuvačiek

Doprava zadarmo
Nicorette Icemint Gum 2 mg
Posledný kus na sklade
Môžete mať už zajtra
32,49 €
Nicorette® Icemint Gum 2 mgliečivá žuvačka na odvykanie od fajčenia Chcete prestať...
Pridať medzi obľúbené Obľúbené
Nicorette Icemint Gum 2 mg

Nicorette® Icemint Gum 2 mg
liečivá žuvačka na odvykanie od fajčenia

Chcete prestať fajčiť?

Uľahčite si cestu k životu bez cigariet! Žuvačky Nicorette® Icemint Gum s príchuťou sviežej mäty vám pomôžu s odvykaním od fajčenia. Ich výhodou je rýchly nástup účinku, ktorým žuvačka zmierňuje chuť na cigaretu a abstinenčné príznaky. Neobsahuje cukor a navyše má príjemnú, sviežu mätovú príchuť. Zbavte sa závislosti od cigariet raz a navždy! Skúste to teraz s týmto ekonomicky výhodným balením!

Pomôže aj s abstinenčnými príznakmi

Nicorette® Icemint Gum uvoľňuje malú - terapeutickú dávku nikotínu. Telo ho pomaly vstrebáva, čo pomáha aktívne bojovať proti siedmim abstinenčným príznakom spojeným s odvykaním od fajčenia:

• chuť na cigaretu  úzkosť   podráždenie   zlá nálada
• nepokoj   slabá koncentrácia   zvýšená chuť do jedla  [1]

 Žuvačka obsahujúca 2 mg nikotínu s príchuťou sviežej mäty je skvelá náhrada nikotínu pre tých, ktorí zvyknú vyfajčiť svoju prvú cigaretu neskôr ako 30 minút od prebudenia. Dokončite 12-týždňový program náhradnej nikotínovej terapie, aby bola tvoja šanca na úspešné skoncovanie s fajčením väčšia. Preberte kontrolu vďaka žuvačke Nicorette® Icemint Gum!

HLAVNÉ VÝHODY Nicorette® Icemint Gum

zmiernia chuť na cigaretu

pomôžu zvládnuť aj abstinenčné príznaky

rýchly nástup účinku

 neobsahujú cukor

umožňujú postupné znižovanie dávky nikotínu

 

Ako funguje náhradná nikotínová terapia?

Náhradná nikotínová terapia funguje tak, že uvoľňuje terapeutický nikotín do krvného obehu v oveľa nižších dávkach ako v cigarete – a to bez chemikálií tabakového dymu, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé. Týmto spôsobom pomáha zmierniť chuť na cigaretu. Náhradná nikotínová terapia Vám poskytne nižšie a kontrolovanejšie dávky nikotínu. Dávka sa časom pomaly znižuje, kým sa nikotínu nebudete môcť vzdať úplne. Ukončenie však bude stále vyžadovať Vašu vôľu a úsilie. [2] Je určená pre osoby vo veku od 18 rokov.

Ako si správne vybrať a používať Nicorette® Icemint Gum?

Začnite tým, že si vyberiete žuvačky s obsahom nikotínu podľa stupňa svojej závislosti. Ak fajčíš menej ako 20 cigariet denne, a prvú si zvykneš zapáliť VIAC ako 30 minút po zobudení, zvoľ 2 mg žuvačku, ak fajčíš viac alebo si zapáliš skôr ako 30 minút po prebudení, siahni po 4mg.

1. Najskôr žuvačku pomaly žuj niekoľko sekúnd a následne urob prestávku.
2. Po prestávke žuj znovu 10× a potom žuvačku presuň na 1 alebo 2 minúty pod jazyk alebo k lícam.
3. Žuj znovu 10× a potom nechaj žuvačku opäť odpočinúť.
4. Žuvačku takto žuj pol hodiny.
Ak po použítí 1 žuvačky stále pociťujete neodolateľnú chuť na cigaretu, tak si počas jednej hodiny môžeš dať ešte jednu.

Skúste kombinovanú terapiu Nicorette®!

Chcete svoju šancu na úspešné a definitívne skoncovanie s fajčením až zdvojnásobiť?[3] Stačí Vám dvanásť týždňov. Kombinovaná terapia Nicorette® je určená všetkým, ktorí odvykajú od fajčenia a ktorí počas dňa aj tak občas pociťujú nezvládnuteľnú chuť na cigaretu.

Čo znamená kombinovaná terapia?
Kontrolujte chuť na cigaretu 16 hodín pomocou náplasti, pri náhlej a nezvládnuteľnej túžbe použite 2 mg žuvačky Nicorette Gum® alebo Nicorette® orálny sprej. Nezabudnite si vždy vybrať náplasť podľa stupňa svojej nikotínovej závislosti a fázy odvykania, v ktorej sa práve nachádzate.

Ešte stále váhate či naozaj prestať fajčiť?

Stále si nie ste istí, či chcete raz a navždy skoncovať s fajčením? Tu je niekoľko dôvodov, ktoré Vám môžu pomôcť k správnemu rozhodnutiu:

Zdravotné prínosy

To, že fajčenie škodí zdraviu, už dávno viete. S každou zapálenou cigaretou vdychuješ až 4 000 rôznych chemických látok, z ktorých mnohé sú jedy a karcinogény. Fajčenie môže spôsobiť zdravotné problémy nielen tebe, ale aj tvojim blízkym. Pasívne fajčenie môže totiž zapríčiniť vznik rovnakých ochorení, akými trpia fajčiari. Predovšetkým deti, ktoré žijú v zadymených priestoroch, sú oveľa náchylnejšie na vznik ochorenia dýchacích ciest, alergie, astmy, zápalu stredného ucha a ďalších ochorení.
Naše telo je neuveriteľný stroj a dokáže sa vyrovnať takmer s čímkoľvek. Len pár dní od skoncovania s fajčením sa Vám začne zlepšovať chuť a čuch a bude sa Vám aj lepšie dýchať. Vďaka tomu sa konečne budete môcť naplno venovať aktivitám, ktoré milujete. Vedeli ste, že po roku nefajčenia klesá riziko srdcového infarktu až na polovicu? Kvôli tomu predsa stojí za to prestať fajčiť!
                            

Finančné prínosy

Áno, je pravda, že aj náhradná nikotínová terapia niečo stojí, ale je drahšia ako fajčenie? To je viac ako nepravdepodobné! Veľa ľudí si ani neuvedomuje, koľko ich fajčiarsky zlozvyk skutočne stojí. Skúste si vypočítať, aká je Vaša aktuálna spotreba cigariet za 1 mesiac. A čo za 1 rok? Keď si túto sumu spočítate, možno Vám vyrazí dych. Balenie niektorých výrobkov Nicorette® môže byť síce drahšie ako škatuľka cigariet, z dlhodobého hľadiska za ne ale zaplatíš výrazne menej, ako by si zaplatil za cigarety. Náhradná nikotínová terapia Nicorette® je navrhnutá tak, aby ti pomohla definitívne skoncovať s nikotínom, takže náklady s ňou spojené sú len krátkodobé.

[1] Hughes JR, Gust SW, Skoog K, Keenan RM, Fenwick JW. Symptoms of tobacco withdrawal. A replication and extension. Arch Gen Psychiatry. 1991 Jan;48(1):52-9. doi: 10.1001/archpsyc.1991.01810250054007. PMID: 1984762. (cravings, anxiety, poor concentration, increased appetite, irritability and restlessness).Fagerström KO, Schneider NG, Lunell E. Effectiveness of nicotine patch and nicotine gum as individual versus combined treatments for tobacco withdrawal symptoms. Psychopharmacology (Berl). 1993;111(3):271-7. doi: 10.1007/BF02244941. PMID: 7870963 (cravings, poor concentration, increased appetite, irritabilty)>DSM-5 criteria (anxiety, poor concentration, increased appetite, irritability, low mood, restlessness)
[2]  https://www.stop-koureni.cz/nahradni-nikotinova-lecba 
[3] NICORETTE® Combination therapy provides 2 x greater odds of quitting vs monotherapy at 12 weeks. Kornitzer M, et al. Combined used of nicotine patch and gum in smoking cessation: a placebo-controlled clinical trial. Prev Med 1995; 24:41–47.

Zloženie

Jedna liečivá žuvačka obsahuje 2 mg nikotínu (vo forme 10 mg nikotínium-rezinátu).
Zoznam pomocných látok: základ žuvačky (obsahuje butylhydroxytoluén E 321), xylitol, silica mäty piepornej, uhličitan sodný, hydrogénuhličitan sodný, draselná soľ acesulfámu, levomentol, ľahký oxid horečnatý, mastenec, zložená tekutá mätová aróma, hypromelóza, sukralóza, polysorbát 80, nabobtnalý škrob, oxid titaničitý (E 171), karnaubský vosk.

Liečivá žuvačka patrí do skupiny liekov používaných pri odvykaní od fajčenia a je určená na liečbu závislosti od nikotínu. Znižuje chuť na cigaretu a zmierňuje niektoré nepríjemné abstinenčné príznaky, ktoré fajčiari pociťujú, keď sa snažia prestať fajčiť (napríklad podráždenosť, priberanie, závraty, bolesti hlavy, nespavosť). Používa sa:

 • na uľahčuje odvykanie od fajčenia u fajčiarov motivovaných prestať fajčiť,
 • ako pomoc fajčiarom prekonať abstinenčnú fázu pri prechodnom vynechaní fajčenia,
 • na zníženie počtu vyfajčených cigariet u fajčiarov, ktorí nemôžu alebo nechcú prestať fajčiť.

Viac na adc.sk

Použitie

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Monoterapia

Dospelí a staršie osoby:
Úvodná dávka má byť zvolená individuálne podľa stupňa závislosti fajčiara na nikotíne.
Zvyčajne je pre liečbu dostatočné užívanie  8 –12 liečivých žuvačiek vhodnej sily denne počas najmenej 3 mesiacov.
Silne závislí fajčiari (FTND ≥ 6 alebo fajčenie > 20 cigariet denne) alebo osoby, ktorým sa nepodarilo prestať fajčiť po používaní liečivých žuvačiek 2 mg, majú začať liečbu liečivou žuvačkou 4 mg, inak je vhodná úvodná dávka 2 mg.
Najvyššia denná dávka je 24 liečivých žuvačiek.

Ukončenie fajčenia
Liečivé žuvačky je potrebné užívať aspoň 3 mesiace. Počas tejto doby je potrebné začať postupné znižovanie ich počtu. Liečba má byť ukončená po poklese užívania na 1-2 liečivé žuvačky denne.

Zníženie počtu cigariet
Liečivé žuvačky je potrebné užívať medzi jednotlivými epizódami fajčenia vždy, keď sa dostaví naliehavá túžba fajčiť, aby sa čo najviac predĺžil interval bez fajčenia a aby sa zámerne znížil počet vyfajčených cigariet za deň na čo najnižší počet. Pokiaľ nedôjde počas 6 týždňov od začiatku liečby ku zníženiu počtu vyfajčených cigariet, má pacient vyhľadať odbornú pomoc.
Osoba sa má pokúsiť skončiť s fajčením najneskôr do 6 mesiacov od začiatku liečby. Ak sa osobe nepodarí definitívne prestať fajčiť do 9 mesiacov od začiatku liečby, je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

Dočasná abstinenčná fáza
Liečivé žuvačky sa užívajú v situáciách bez možnosti fajčenia, napríklad na miestach so zákazom fajčenia alebo v prípade, keď si fajčiar nepraje fajčiť a pritom pociťuje potrebu zapáliť si.

Kombinovaná liečba

Ak sa počas monoterapie objavila prelomová túžba po cigarete alebo u tých, u ktorých monoterapia nebola úspešná, sa liečivé žuvačky môžu používať v kombinácii s transdermálnymi náplasťami rýchlu úľavu od túžby po cigarete.

Podávanie nikotínu sa má dočasne zastaviť, ak sa objavia akékoľvek príznaky z nadmerného množstva nikotínu. Ak príznaky z nadmerného množstva nikotínu pretrvávajú, príjem nikotínu sa má znížiť buď znížením frekvencie podávania dávky alebo sily. Pravidelné užívanie liečivých žuvačiek dlhšie ako 12 mesiacov sa všeobecne neodporúča.

Spôsob použitia

Liečivá žuvačka sa musí pomaly, s 1-2 minútovými prestávkami žuvať po dobu asi 30 minút. Pacient má žuvačku žuť až do pocítenia silnej chuti po nikotíne alebo slabého pálenia jazyka. Potom sa má žuvanie prerušiť a liečivá žuvačka sa má umiestniť medzi sliznicu líca a ďasno. Po vymiznutí pocitu pálenia sa môže pomalé žuvanie opakovať. Ak sa vytvorí návyk na chuť žuvačky, je možné rýchlosť žuvania podľa potreby zrýchliť.
Počas žuvania liečivej žuvačky sa nemá piť, jesť a fajčiť.

Upozornenie

Počas liečby má pacient vynaložiť čo najväčšie úsilie na to, aby definitívne prestal fajčiť. Prínos liečby zvyšuje odborná rada a podpora okolia.
Tehotné alebo dojčiace fajčiarky majú používať liečivé žuvačky iba po konzultácii s lekárom. V prípade, že prínos používania lieku prevyšuje riziko pre dojča, majú dojčiace ženy použiť liek hneď po dojčení.
Kombinovaná liečba sa nesmie používať počas tehotenstva a dojčenia.
Osoby do 18 rokov nemajú používať liečivé žuvačky bez odporúčania lekára.
Liečivé žuvačky su kontraindikované u detí do 12 rokov.
Liečivé žuvačky su kontraindikované u nefajčiarov.
U pacientov so stredne závažnou až závažnou poruchou funkcie pečene a/alebo závažnou poruchou funkcie obličiek je pri stanovovaní dávky potrebná opatrnosť
U pacientov s diabetom mellitus môže ukončenie fajčenia spôsobiť potrebu zníženia dávok inzulínu.
Liek obsahuje xylitol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Zloženie

nikotín

Informácie o výrobku
 • EAN
  3574660667363
 • Značka
  Nicorette
 • Produktový rad
  Nicorette Gum
 • Pre koho
  Dospelí
 • Vhodné od
  18 rokov
 • Na čo je
  Na odvykanie od fajčenia
 • Forma
  Žuvacie tablety/bonbóny/želé
 • Obsahuje
  Nikotín
Doprava zadarmo
Nicorette Icemint Gum 2 mg
Nicorette Icemint Gum 2 mg 105 liečivých žuvačiek
Posledný kus na sklade
Môžete mať už zajtra
Odporúčame vám tieto podobné produkty
Nicorette Freshfruit Gum 4 mg 30 liečivých žuvačiek
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
11,99 €
Nicorette Freshfruit Gum 2 mg 30 liečivých žuvačiek
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
11,99 €
Nicorette Icemint Gum 4 mg 30 liečivých žuvačiek
Na sklade 6 kusov
Môžete mať už zajtra
11,99 €
Nicorette Classic Gum 2 mg 105 liečivých žuvačiek
Doprava zadarmo
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
32,49 €
Nicorette Classic Gum 4 mg 105 liečivých žuvačiek
Doprava zadarmo
Na sklade 6 kusov
Môžete mať už zajtra
32,49 €
Nicorette Spray 1mg/dávka 13,2 ml orálny sprej (150 dávok)
-6%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
18,59 €
19,74 €
NiQuitin Mini 4 mg 20 pastiliek
-20%
Na sklade 8 kusov
Môžete mať už zajtra
7,19 €
8,99 €
NiQuitin Mini 4 mg 3x20 pastiliek
-20%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
14,99 €
18,69 €
NiQuitin Freshmint 4 mg 100 liečivých žuvačiek
-20%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
23,09 €
28,89 €
Nicorette Spray 1mg/dávka (Dvojbalenie) 2x13,2 ml orálny sprej (2x150 dávok)
Doprava zadarmo
-7%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
30,99 €
33,32 €
Nicorette Spray 1 mg/dávka 13,2 ml orálny sprej (150 dávok) lesné ovocie
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
19,69 €
Nicorette Invisipatch 25 mg/16 h 7 transdermálnych náplastí
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
22,39 €
Nicorette Invisipatch 15 mg/16 h 7 transdermálnych náplastí
Posledné 3 kusy
Môžete mať už zajtra
22,39 €
Nicorette Invisipatch 10 mg/16 h 7 transdermálnych náplastí
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
22,39 €
Allegra Comfort 30 tabliet
-35%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
(0)
8,59 €
13,29 €
Allegra Comfort 90 tabliet
-35%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
(0)
21,59 €
33,19 €
Allegra Drink New 200 g instantná zmes na prípravu nápoja pomaranč
-35%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
(0)
10,19 €
15,69 €
NiQuitin Clear 21 mg/24 h 7 transdermálnych náplastí
-20%
Na sklade >10ks
Môžete mať už zajtra
18,89 €
23,59 €